Chvíle věčnosti

6. listopadu 2012 v 17:17 | Elandorn |  cyklus "Chvíle věčnosti"
Co je to vlastně chvíle věčnosti?
To by si měl každý zjistit sám. Protože pro každého, to je něco jiného. Jisté je ale to, že to jsou určité okamžiky v našem životě. Okamžiky, které jsou něčím zvláštní. Které jsou jiné. A krásné. Svým způsobem.
Pro mě jsou to třeba chvíle, kdy si, jakoby zázrakem, uvědomí, že oprvdu žiju. Žiju svůj život. Svůj jediný, unikátní, neopakovatelný a pozoruhodný život, který je až po okraj naplněný nádechy. A zážitky, a pocity, a vůněmi, a tóny... Vlastně vším. Nejdůležtější je, že je skutečně naplněn. A že je skutečný. Alespoň tedy pro mne.
To je totiž moje odpoveď na otázku, jestli to, co žjeme je skutečně realita nebo jestli to je jen sen. Tahle myšlenka, mou mysl hlodala a trápila tolik dní! A odpoveď je prostá.
Žiju? Jsem skutečná?
Ano. Z mého pohledu a pro moji duši jsem. Jsem. Je to pozoruhodné, to říci... Ale je to tak. Jsem o tom přesvědčená. Právě díky mým chvílím věčnosti. Mým okamžikům naplnění. Chvílím, kdy se cítím dokonale šťastná. A živá.
Pávě proto si tu svou musí každý najít sám. Protože každého z nás činí šťastným něco jiného. A žádná odpoveď není špatně. Jen na ni přijít. To je to nejtežší.
Takže Vám radím, nesnažte se najít definitivní odpoveď. Nic na světě totiž není definitivní. Buďte pokorní a skromní. Nejde tu totiž o nic menšího než o štěstí. Snažte se tedy najít tu chvíli teď a tady, nemyslete na "kdyby" a "jestliže", hledejte své štěstí v sobě. A veřte, že odpoveď není tak složitá.
Pak, když bude z hůry dáno a když tomu budete veřit, pak snad doopravdy...
Budete šťastní.

Takže na šťastné chvíle! :)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Skye Skye | E-mail | Web | 9. listopadu 2012 v 15:34 | Reagovat

Konečně si můžu přečíst něco víc o té chvíli věčnosti, která poslední dobou tolik udává směr tvým myšlenkám! Jsem hrozně ráda, že jsi pro tuto chvíli našla nějaké odpovědi, a tedy i klid. A taky vidím, že jsme se dlouho nebavily o životních a filosofických věcech! V tom článku totiž je vývoj, pokrok, vyspělost, která mi nějak unikla ;) budu se muset víc soustředit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama