Killing Bono

18. ledna 2013 v 11:05 | Elandorn |  ČLÁNKY


O klukovi, který toužil založit kapelu a stát se slavným, ale měl tu smůlu, že o pár lavic dál seděl kluk, který se svou kapelou dokázal být takový fenomén, jako byli naposledy Beatles.


Líbí se mi dva hlavní představitelé, líbí se mi ta doba, hudba i námět. Neříkám, že je to špatný. Vypadá to jako skvělej film. Má to barvy, aranžmá, hudbu, emoce. Hodně emocí. Ale musím se na to podívat až někdy, kdy budu v těžké pohodě, protože teď momentálně, když si to v dobré víře pustím, tak už po pěti minutách úpím "To se nedá vydržet! Na to se nemůžu koukat. Ta deprese z něj čiší asi tak jako ze mě…".


Díváte se na osud kluka s obrovským potenciálem, kterej měl talent a hlavně obrovské ambice, to někam dotáhnout. Od mala mohl mít pokaždé, to co chtěl, protože se v něm snoubila kombinace okouzlující, charismatické, a hlavně výrazné osobnosti s notnou dávkou sebevědomí a arogance. CO by měl člověk mít víc, když touží prorazit a stát se někým?
Konečně se ukázalo, že by mohl své sny proměnit v realitu, ale byl v tom jeden drobný háček. Měl prostě smůlu, že zrovna jemu se to muselo stát. Přímo vedle něj vyrůstal Mozart. Každý, kdo se chce dostat na vrchol a být ten jedinečný a jediný, se jen modlí, aby se to nestalo jemu a je to zatracenej pech, jenže on si vytáhl černého Petra. A v tu chvíli ať děláte co chcete, snažíte se, jak chcete, ze všech sil, vždycky budete druzí.


A tak se díváte po celý film na to, jak kluk se vzhledem, charismatem, potenciálem a obrovskými ambicemi… Je věčně a pokaždé druhý. A takový druh lidí jako byl on, to nikdy nedokáže snášet. Navíc přimíchejte k tomu fakt, že tu nejde jenom o vás, že všechno, co děláte, děláte vlastně jenom pro tu jedinou osobu, na které vám v životě záleží a které jste zkazili budoucnost. Tím, že ji dovede spolu s vámi na vrchol, jí míníte všechno vynahradit. Jenomže nemůže. Ať se snažíte, jak se snažíte, ať děláte, co děláte… Vrchol je obsazený osobou, která se rodí jednou za desítky let. Je to metaforicky řečeno samozřejmě. Ale byl vám prostě dán špatný čas a špatná hora.


Takže film "Je třeba zabít Bona" nebude určitě vůbec špatnej. Hlavní představitelé se drží tak přesvědčivě a naléhavě, že emoce, které film vyvolává, se pro mě staly až nesnesitelné. Nepochybuji, že je to ukázka značné kvality. Ale teď asi prostě skončím jen na té rozkoukané první polovině, která mě zasáhla tolik, jako málo filmů za poslední dobu. A teď si vezměte, že bych ten pocit měla vynásobit dvěma, kdybych ten film dokoukala!
Takže se těším, až mi jednou pominou moje stresy a já si budu moct vychutnat tenhle film s Benem Barnsem v hlavní roli a o jedné z mých oblíbených kapel, v klidu a pohodě. Zatím se asi do hlavního hrdiny dokážu až příliš vcítit.

A co by to bylo za můj článek bez traileru? :) Je vlastně dle mého velice povedený. Je to asi takové sebeironické, až je to milé a vtipné. Třeba je takový i celý film. Třeba na něj jen teď zrovna nemám správné rozpoložení, takže se ode mě rozhodně nenechte odradit ;) Dle mého stojí za to :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama