O slunci, květinách a dětských myšlenkách

12. května 2013 v 16:49 | Elandor |  Umělecké články
Svítí slunce. Je hezky. Křehké světlo probleskuje mezi mraky. Svět není tak špatný. Záleží na úhlu, z kterého se na něj díváte. Díváte se z Měsíce, ze svého okna ve třetím patře nebo skrz svoji duši… Co na tom záleží. Záleží na tom, jací jste. Buďte pozitivní. Udělejte mi tu radost. Nebuďte cyničtí a hledejte ve všem něco krásného. Budu pak nejšťastnější člověk na světě. A jestli někdy řeknu, že svět je obyčejný, vezměte mě za ruku, podívejte se mi významně do očí a řekněte, že jsem se zbláznila. Hledám tu motýlí křídla a poslouchám francouzskou muziku. Sedím tu u okna. Jsem unavená a zase mě lehce pobolívá hlava. Ale cítím se skvěle! Tak v čem to bude? Asi v mých ideálech. Mám je ráda. Všechny. Líbí se mi v mém světě, který je plný barev a světel a kde mi sluneční svit tancuje po obličeji. Jsem jako malá. Každý by někdy měl být. Nevadí mi to. V truhlíku rostou květiny. Vypadají tak svěže a nezkaženě. Včera jsem si upletla věnec z pampelišek. Byl krásný. Včera pršelo. Celý dlouhý den. A tak byl trochu promočený. Chtěla bych napsat pozitivní článek. Já to neumím. Ale zbožňuju, když to někdo umí. Tak, aby to nebylo nucené, hloupé a mělo to cosi v sobě. S tím už se asi musí člověk narodit. Vlije mi to vždycky teplo do žil, když něco takového přečtu. Slunce mi svítí do očí. Jsou modré. Prsty marně hledají pointu tohohle článku. Asi jsem si měla zvolit téma. Co jen to bylo? Dneska nějak nepřemýšlím… Ách! Slyšeli jste to? Řekla jsem, že nepřemýšlím! To je úžasné! Kdo mě zná, nebo kdo občas zabloudí do ulic tohoto mého literárního světa, ví, že to u mě není příliš obvyklé. Třeba proto, se cítím tak dobře. A třeba pro to, tenhle článek nebude stát vůbec za nic, ale co? Chtěla jsem zapsat, jak se cítím. A zapsala jsem svoje myšlenky. Někdy si připadám jako dítě. Utíkám od jedné věci k druhé, přeskakuji od myšlenky k jiné a nenamáhám se jí dokončit. Asi to bude jeden z mých problémů… Měla bych prý mít větší potenciál něco udělat, měla bych se víc snažit… Nedělat nic, prý můžou jenom děti. Hmm.. Jsem dítě. Říkala jsem to už?
A nestačí, že prostě jsem? Mě stačí jen být. I když asi nestačí. Chtěla bych něco změnit. Chtěla bych být Někým. Až budu velká. Tak třeba se jednou dostanu k tomu, že ten Někdo budu prostě Já. Zajímavé… Nerozumíte tomu? Nevadí. Já také ne. Dneska totiž nepřemýšlím. Dneska mám dětské myšlenky. A chtěla bych je mít už napořád. Jenže to nejde. Nebo jde? Staří lidé mi připadají jako děti. A dospělí je odsuzují. Tak třeba se to všechno vrací. Všechny děti jednou vyrostou. Až na jednoho. Třeba bych to mohla být já. Asi rozumím, proč toho Petra Pana napsal. Někdy si připadám úplně stejně. Někdy mi přijde, že je v tom příběhu celý můj život. Tak se usmívejte. Není to přece vůbec smutný příběh (to se říká o takových, z kterých je lidem smutno, ale nemuselo by být, protože vše záleží na tom, jak se na to díváte). Můj život nebude smutný příběh. Jsem o tom přesvědčená. Tak se usmívejte. Budu mít radost. Dneska jsem dítětem. Půjdu bloudit. Mně to nevadí. Půjdu si natrhat květiny. Třeba si můžu zase uvinout věnec! Páni! To bude krása…
A víte co? Asi jsem našla pointu svého článku! Najednou ke mně přišla a posadila se mi na klín jako malá holčička, o kterých tu celou dobu píšu. Víte, co je dnes za den? Dneska je den matek! Dneska je každý dítětem. Ať je mu kolik chce. Dneska jsou dítětem všichni, úplně všichni na světě! No není to krásné?
Přísahám, že jsem neměla v úmyslu psát o tomhle milém tématu, když jsem si k tomu článku sedla. Přišlo to samo. Takže se usmějte. Dnes je to povoleno. Udělejte spoustu nerozumných věcí! Protože všechno je možné. Buďte nespoutaní. Buďte sví a naivní. Protože dnes je den matek a my jsme jejich dětmi. A svět bude vždycky krásný. Dokud matky budou matkami a květiny květinami. Usmějte se. ;)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy Jak* Andy Jak* | Web | 4. března 2016 v 9:59 | Reagovat

Geniální :) Doufám, že v Tobě i po skoro třech letech něco z těchto myšlenek zůstalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama